Dr n. med. Małgorzata Sokołowska Wojdyło
           
                      Witam na mojej stronie.
 
 

Jestem specjalistą dermatologiem - wenerologiem z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem klinicznym. W 2002 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych (z onkologii dermatologicznej - chłoniaków pierwotnych skóry). Pracuję w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2002-2003 przebywałam na stażu w Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Bonn. Od 2009 przewodniczę Sekcji Chłoniaków Skóry Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków.


W maju 2011 roku otrzymałam Stypendium International League of Dermatological Societes przyznane mi podczas 22nd World Congress of Dermatology w Seulu na którym byłam delegatem z ramienia Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTDerm). Ponownie delegatem z ramienia PTDerm byłam w roku 2015 na 23rd World Congress of Dermatology. W roku 2017 otrzymałam stypendium PTDerm na American Academy of Dermatology. Jestem członkiem Zarządu Głównego PTDerm. Mój dorobek naukowy to ponad 500 publikacji, w tym książkowych i doniesień zjazdowych.

 

W styczniu 2012 nadano mi stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych; w 2015 roku otrzymałam stanowisko profesora nadzwyczajnego GUMed. Od 2016 roku pełnię funkcję Prodziekana Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.


Serdecznie zapraszam do (208) 531-3874 gdzie mogą Państwo zaznajomić się z moimi publikacjami.

 

Oprócz klasycznej dermatologii - specjalizuję się także w dermatologii estetycznej. Byłam konsultantem ds. dermatologii na rynek Europy i Azji włoskiej firmy General Topics s.r.l (koncernu wdrażającego nowe techniki eksfoliacji chemicznej - peelingi chemiczne). Jestem członkiem World Society Interdyscyplinary Anti-Aging Medicine oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti - Aging. Od 2005 prowadzę szkolenia i wykłady z zakresu dermatologii i medycyny etstetycznej ( wypełniacze, toksyna botulinowa, peelingi, Cosmelan i in.) dla lekarzy i kosmetologów.

Posiadając także wyższe wykształcenie biotechnologiczne (Uniwersytet Gdański) - pracowałam jako ekspert ds. oceny bezpieczeństwa preparatów kosmetycznych dopuszczanych na rynek polski.Zapraszam na konsultacje i 7747732471.
dr hab. n. med. Małgorzata Sokołowska Wojdyło, prof. nadzw. GUMed
 
dr hab. n. med. Małgorzata Sokołowska Wojdyło, prof. nadzw. GUMed,  Gdynia ul. Batalionów Chłopskich 24;
tel
(058) 661-61-92, 607-297-835